Szlaki rowerowe i piesze Góry Świętokrzyskie

Góry Świętokrzyskie należą do najstarszych gór w Europie – niezwykle urokliwe, z malowniczymi zakątkami, rzeczkami i lasami- dlatego warto tutaj zajrzeć by przemierzyć szlaki turystyczne w Górach Świętokrzyskich oraz poznać zabytki i atrakcje turystyczne tego regionu. Region polecany jest rodzinom z dziećmi, seniorom oraz ambitnym rowerzystom czy piechurom.

Góry te znajdują się na Wyżynie Kieleckiej, a ich najwyższym szczytem jest Łysica ( 614 m n.p.m.). Centralną część Gór Świętokrzyskich zajmuje założony w 1950 roku Świętokrzyski Park Narodowy.

Szlaki rowerowe Góry Świętokrzyskie

Każdy powód jest dobry, aby wsiąść na rower i oderwać się od codziennej rzeczywistości, poczuć przestrzeń i zachłysnąć się urokami przyrody od wiosny do jesieni.

Gdzie wybrać się na rower? W Góry Świętokrzyskie !

Szlaki rowerowe w Górach Świętokrzyskich są bardzo dobrze przygotowane do ruchu turystycznego, o zróżnicowanych długościach i różnym stopniu trudności. Można przyjechać z własnym rowerem lub wypożyczyć go na miejscu. Zwiedzając Góry Świętokrzyskie rowerem, warto zdecydować się na nocleg i zostać w regionie dłużej niż jeden dzień.

Ponad 40 kilometrową wycieczkę rowerową po Gór Świętokrzyskich zorganizujesz z pomocą czerwonej pętli rowerowej, której początek znajdziesz w Rakowie.

Poruszać się będziesz asfaltowymi drogami z niewielkim ruchem samochodowym. Ten szlak prowadzi w większości przez malownicze lasy, które dadzą Ci odrobinę wytchnienia i ochronę przed słońcem. Po drodze zmierzysz się z kilkoma trudniejszymi podjazdami.

Start i koniec wycieczki zaczniesz w naszym Ośrodku, do pokonania będziesz mieć spory fragment szlaku – odcinek z Kielc do Rembowa liczy około pięćdziesięciu kilometrów. 

Zobacz przebieg wycieczki

Większość trasy biegnie przez lasy, dlatego warto szczególnie dobrze spakować bagaż. Zabrać odpowiednią ilość prowiantu, wody oraz rozplanować postoje. W wyjazdowym niezbędniku nie może zabraknąć podstawowych narzędzi naprawczych czy apteczki. Zakupy na szlaku mogą być utrudnione.

Ośrodek Grynwald, Rembów, Góry Świętokrzyskie

ŹRÓDŁO MAPY ORAZ SZCZEGÓŁY SZLAKÓW ROWEROWYCH GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE.

Zapraszamy do skorzystania z naszych całorocznych domków położonych w pięknym sosnowym lesie.

Możesz też skorzystać z jednej z ponad 30 gotowych propozycji wycieczek po Green Velo i w najbliższym otoczeniu szlaku lub zaplanować swoją trasę za pomocą planera dostępnego na stronie www.greenvelo.pl i w aplikacji mobilnej Green Velo systemu Android i iOS.

Możesz Również pobrać Mapę w formacie PDF z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego

Szlaki Piesze Góry Świętokrzyskie

1

Strona główna » Szlaki rowerowe i piesze Góry Świętokrzyskie