Wędkarstwo

 

Wędkarstwo

Ośrodek wypoczynkowy Grynwald, znajduję się 5 km od najchętniej wybieranego przez wędkarzy miejscu w woj. Świętokrzyskim – Jezioro Chańcza. Największe Świętokrzyskie Jezioro, Gdzie każdy wędkarz znajdzie dla siebie spokojne miejsce do łowienia ryb.

 

Brzegi jeziora są udostępnione na całej linii brzegowej.
Pomimo wielu wędkarzy rybostan zalewu jest dobry. Zawdzięcza to dobrym warunkom dla rozwoju i przyrostu ryb, ale również właściwemu zarybianiu.

 

Jezioro zasiedlają.

 

Karpie – Okresy najlepszych połowów: czerwiec, lipiec, sierpień.
Amury – Okresy najlepszych połowów: koniec czerwca i sierpień.
Sandacze – Na ogół najlepsze polowy uzyskuje się z początkiem czerwca oraz późną jesienią, aż do zamarzania jeziora. Okresy najlepszych połowów: czerwiec, wrzesień, październik.
Szczupaki – Okresy najlepszych połowów: maj i cała jesień.
Okonie – Okresy najlepszych połowów: czerwiec, koniec września, październik.
Sumy – . Najlepsze połowy początek maja.
Leszcze, karasie złociste, płocie, japońce – występują średnio licznie.
W zbiorniku występują coraz liczniejsze bolenie, okresowo (wiosna) można również złowić pstrągi podpływające z rzeki Czarnej oraz tołpygi.

 

Prawy brzeg zalewu jest bardziej stromy, Wzdłuż niego głębokość tuż przy brzegu wynosi od 3 do 5 metrów, niemal na całej długości.
Dla wędkarzy nie dysponujący łodzią lepszym miejscem do łowienia jest prawy brzeg (najlepszy dostęp do rybnych miejsc). W wielu miejscach na lewym brzegu można brodzić.

 


 
 
Strona główna » Wędkarstwo