Zielone Szkoły

Zielone Szkoły

Do naszego ośrodka co roku przyjeżdża wiele wycieczek szkolnych, dbamy o to oby każda z nich miała zagwarantowaną jak najlepszą obsługę z naszej strony.

Zielone szkoły

Każda z kilkudziesięciu szkół, które odwiedziły nasz ośrodek  była inna, więc wszystkich traktujemy wyjątkowo, dostosowujemy się, pomagamy i doradzamy.

Lokalizacja– Ośrodek Grynwald znajduję się po środku wszystkich najważniejszych atrakcji ziemi Świętokrzyskiej. Pozwala bez przeszkód na zwiedzanie najważniejszych atrakcji  w krótkim czasie.

Komfort -Każdy pokój wyposażyliśmy w pełny węzeł sanitarny. Posiadamy dużą stołówkę, trzy sale, altany do zajęć na świeżym powietrzu, sale z tv 50 cali, sale do zajęć dydaktycznych. stół do Ping-Ponga, piłkarzyki, plac zabaw, boiska sportowe, parking i inne udogodnienia

Atrakcje w Grynwaldzie

Bezpieczeństwo – Teren ośrodka jest w całości ogrodzony ( 5 hektarów). Spełniamy wszelkie wymogi prawne.

Wyżywienie– Czyste powietrze i masa atrakcji gór świętokrzyskich to murowany apetyt dzieci. Aby mu sprostać oferujemy pełne wyżywienie, na miejscu i na drogę podczas wycieczek.

Atrakcje w Górach Świętokrzyskich

Stworzyliśmy dla Ciebie gotowe scenariusze wycieczek szkolnych w Górach Świętokrzyskich


Zielone szkoły wycieczka szkolna dwudniowa (wariant 1)

Dzień 1
Zwiedzanie Sandomierza: Katedra, Dom Długosza, Collegium Gostomianum, Rynek z ratuszem XIV w , Brama Opatowska, Ucho Igielne, kościół pw. Św. Jakuba, wąwóz Królowej Jadwigi, rejs statkiem.
Przyjazd do ośrodka Grynwald na zakwaterowanie, obiadokolacja, dowolne zajęcia terenie ośrodka lub ośrodku. Nocleg

Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd na zwiedzanie
Szydłów- Małe miasteczko zachwycające zachowanymi do dziś murami miejskimi z Bramą Krakowską , zamkiem, Synagogą, kościołem Św. Władysław
Kurozwęki – w krainie bizonów, zespół pałacowo parkowy
Krzyżtopór – w największej rezydencji magnackiej XVII w.
Obiadokolacja w ośrodku. Wyjazd w drogę powrotną.


Zielone szkoły wycieczka szkolna dwudniowa (wariant 2)

Dzień 1:

Szydłów.  Małe miasteczko zachwycające zachowanymi do dziś murami miejskimi z Bramą Krakowską , zamkiem, Synagogą, kościołem Św. Władysława. Kurozwęki – w krainie świętokrzyskich bizonów – Pałac Popielów z XIV w. Możemy zwiedzić wnętrza pałacowe:  Salę balową,  Kaplicę, lochy i piwnice.  Safari bizon – wjazd wozem do zagrody z bizonami. Krzyżtopór – w największej Rezydencji Magnackiej w Europie. Znajdują się tutaj ruiny największego i najbogatszego zamku – rezydencji z XVII wieku. Przejazd do ośrodka. Obiadokolacja, dowolne zajęcia terenie ośrodka lub ośrodku. Nocleg

Dzień 2:

Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie.
Święty Krzyż – najstarsze polskie sanktuarium, Świętokrzyski Park Narodowy – platforma widokowa na gołoborze, Święta Katarzyna – źródełko Św. Franciszka, Muzeum Minerałów i Skamieniałości.
Sabat Krajno – Park Miniatur najsłynniejszymi budowlami świata: Bazyliki Św. Piotra, wieży Eiffla…


Wycieczka szkolna czterodniowa

Dzień 1

Jaskinia Raj (należy dokonać wcześniejszej rezerwacji) to jedna z najpiękniejszych Polskich jaskiń, w której możemy obejrzeć przepiękne różnorodne formy naciekowe.  Zamek w Chęcinach zbudowany na przełomie XIII i XIV na planie nieregularnego wieloboku wykorzystującego walory obronne wzgórza.Przyjazd do ośrodka Grynwald na zakwaterowanie. Obiadokolacja, dowolne zajęcia terenie ośrodka lub ośrodku. Nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd do Szydłowa. (suchy prowiant na drogę). Szydłów.  Małe miasteczko zachwycające zachowanymi do dziś murami miejskimi z Bramą Krakowską , zamkiem, Synagogą, kościołem Św. Władysława.Kurozwęki. Znane z hodowli bizonów amerykańskich, które spotkamy w trakcie BIZON SAFARI, Możemy zwiedzić wnętrza pałacowe:  Salę balową,  Kaplicę, piwnice i lochy. Krzyżtopór – w największej Rezydencji Magnackiej w Europie. Znajdują się tutaj ruiny największego i najbogatszego zamku – rezydencji z XVII wieku. Przejazd do ośrodka. Obiadokolacja, dowolne zajęcia terenie ośrodka lub ośrodku. Nocleg

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd do Sandomierza. (suchy prowiant na drogę).
Sandomierz. Zamek, Wąwóz Królowej Jadwigi, kościół Św. Jakuba, Ucho Igielne, Rynek z ratuszem XIV, Brama Opatowska, Collegium Gostomianum, Dom Długosza , Katedra. Dowolne zajęcia na terenie ośrodka lub w ośrodku np zajęcia sportowe na terenie ośrodka do wyboru gra w piłkę nożną bądź siatkówkę. Obiadokolacja. Wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nocleg

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie.(Suchy prowiant na drogę).
Święta Katarzyna (kościół i klasztor bernardynek, Kapliczka Żeromskiego, źródełko Św. Franciszka), zdobycie najwyższego szczytu w Górach Świętokrzyskich – ŁYSICY (611,8 m n.p.m.) Św. Krzyż – Zespół Klasztorny i kościół Świętej Trójcy, Kaplica Oleśnickich, w której znajdują się relikwie Krzyża Świętego, krypty ze spoczywającym w nich Jeremim Wiśniowieckim. Świętokrzyski Park Narodowy Świętokrzyskie gołoborza– Największe gruzowisko skalne Gór Świętokrzyskich. Zwiedzanie Osady Średniowiecznej – średniowieczna świętokrzyska wieś, gdzie spotkamy się z kowalem, zielarką, rymarzem, bartnikiem, garncarką.

Wyjazd w drogę powrotną.

Zielone szkoły góry Świętokrzyskie
Grynwald zielone szkoły świętokrzyskie

OFERTA SPECJALNA

Zielone szkoły Oferta specjalna Kwiecień 2022!

Tylko 80 zł za osobodobę, Wyżywienie śniadanie, obiadokolacja. Opiekunowie grupy (jeden opiekun na każde 15 osób) i kierowca – bezpłatnie. 

Oferta dotyczy pobytu dwudniowego dla grup minimum 45 osobowych

Strona główna » Zielone Szkoły